Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Spotkanie Światowej Rady Salezjanów Współpracowników na Valdocco

Spotkanie Światowej Rady Salezjanów Współpracowników na Valdocco

(ANS – Turyn) – Niedawno zakończyło się spotkanie Światowej Rady Salezjanów Współpracowników, które odbyło się w dniach 26-29 maja na Valdocco. To spotkanie było tym bardziej znaczące, że odbyło się wreszcie na miejscu po przerwie spowodowanej pandemią. Istotnie, minęły już dwa lata od ostatniego tego typu spotkania, które miało miejsce w maju 2020 r.; przez ten cały czas Rada Światowa spotykała się online.

“Jak to już stało się tradycją naszych spotkań Rady, do działań typowo organizacyjnych dodajemy zawsze wspólne chwile formacyjne. Tym razem mogliśmy z przyjemnością wsłuchać się w słowa ks. Moranda Wirtha, salezjanina, znakomitego znawcy św. Franciszka Salezego, który przybliżył nam różne ‘aspekty’ życia człowieka świeckiego wg św. Franciszka Salezego. A ponadto, skoro wybraliśmy Valdocco na miejsce spotkania Rady, nie mogliśmy nie poświęcić przynajmniej pół dnia na zwiedzenie Muzeum-Domu Księdza Bosko” – stwierdza Antonio Boccia, światowy koordynator Stowarzyszenia.

Następnie zgromadzeni radni dokonali wyboru nowego administratora i sekretarza światowego Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, którymi zostali odpowiednio: Raul Fernández, radny regionu Iberyjskiego (administrator) i Carlo Pellegrino, radny regionu Włoch Południowych, Bliskiego Wschodu i Malty (sekretarz). Przy tej okazji podziękowano również poprzedniemu administratorowi i dotychczasowemu sekretarzowi, Cinzii Arenie i Filippo Servilli, za ich pełną oddania i kompetentną pracę.

W spotkaniu uczestniczyli również: siostra Leslye Sandigo, radna ds. Rodziny Salezjańskiej Córek Maryi Wspomożycielki, delegat światowy ds. Salezjanów Współpracowników i Byłych Wychowanków Salezjańskich, salezjanin koadiutor Dominic Nguyen, oraz ks. Joan Lluis Playa, delegat Przełożonego Generalnego ds. Sekretariatu Rodziny Salezjańskiej. W przypadku niektórych obecnych było to ostatnie spotkanie w ramach Rady Światowej, ponieważ jeszcze w tym roku w niektórych regionach odbędą się Kongresy, w czasie których zostaną wybrani nowi radni światowi.

“Modlitwa przed obrazem Maryi Wspomożycielki, blisko urny Księdza Bosko, wlała w nas niezbędny entuzjazm, abyśmy mogli ofiarować to, co najlepsze w służbie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, by każdy z nich mógł nieść ludziom młodym obfite owoce naszego świeckiego charyzmatu. Wszyscy jednomyślnie oświadczamy, że dzieje się to “tylko z miłości i nic na siłę” – powiedział na zakończenie Antonio Boccia.