Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Żyrardów

W niedziele, 2. września parafia św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie obchodziła jubileusz 25-lecia obecności Salezjanów oraz działalności Oratorium św. Jana Bosko. Uroczyste świętowanie rozpoczęło się o godz. 10:30 Msza jubileuszowa dla dzieci i młodzieży o godz. 12:00 odbyła się centralna Msza Jubileuszowa pod przewodnictwem Księdza Inspektora Andrzeja Wujka z udziałem 20 księży obecnie i wcześniej pracujących w naszej parafii a także zaproszonych przedstawicieli władz Miasta i powiatu, gości i licznie przybyłych parafian.

Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy uczestnicy procesyjnie udali się na plac przy kościele. Tam zostały poświęcone nowo wybudowane obiekty, wiata i scena. Następnie, przy pięknej pogodzie, przystąpiono do wspólnego świętowania według przygotowanego programu. Były gry, zabawy, konkursy, oglądanie kronik, wspomnienia, wspólne rozmowy. Były też takie atrakcje jak: mecze piłki koszykowej, piłki siatkowej, koncerty zespołów, potańcówka, wspólne biesiadowanie pod wiatą przy kawie, herbacie, smacznym bigosie i kiełbasie.

Przez cały czas, od rozpoczęcia do godz. 21:00, przychodziło bardzo dużo osób, rodziny, dzieci, starsi. Był to wyraz wdzięczności dla wszystkich Salezjanów w naszej Parafii. Świętowanie zakończono Apelem Jasnogórskim i słówkiem na dobranoc.

Edward Karwat

08.09.2018 roku w Święto Narodzenia Matki Bożej, Współpracownicy Salezjanie przeżywali swoją uroczystość w parafii o godz. 18.00 w obecności relikwii błogosławionej Aleksandry Marii da Costa przywiezionych z parafii Kutno-Woźniaków.

W uroczystości uczestniczył delegat inspektorii warszawskiej ksiądz Henryk Bąkowski oraz koordynator inspektorialna Elżbieta Gawłowska.

Podczas uroczystej Mszy Świętej aspiranci Katarzyna Pazura i Maciej Baraniecki złożyli przyrzeczenia bycia Salezjaninem Współpracownikiem. Wszyscy pozostali Współpracownicy dokonali odnowienia przyrzeczeń. Po zakończeniu Mszy Świętej odbyła się wspólna agapa i spotkanie formacyjne naszego Centrum Lokalnego rozpoczynające kolejny rok pracy. W czasie tej uroczystości my Salezjanie Współpracownicy mieliśmy okazje bliżej poznać osobę błogosławionej Aleksandriny da Costa, a zapraszając ją do naszych domów w relikwiarzu, będziemy mogli się wspólnie z nią pomodlić.

Edward Karwat

Plakat zapowiadający obchody                                                     FOTO-relacja z uroczystości