Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Łódź - Wodna

W dniu 12 maja, w niedzielę Dobrego Pasterza, Centrum Lokalne Łódź – Wodna powiększyło się o dwie nowe członkinie – Renatę Pietrzak i Jolantę Otrembsksą. Obie panie chcą żyć charyzmatem Św. Jana Bosko. W uroczystości uczestniczyła wspólnota lokalna z księdzem delegatem i dwie osoby z Rady Prowincjalnej: Elżbieta Gawłowska – koordynator i Mateusz Waligórski – administrator. Po Mszy Św. odbyło się co miesięczne spotkanie Wspólnoty.

Mateusz Waligórski

ŚP. JANINA RZEŹNICZAK

Salezjanka Współpracownica Centrum Lokalnego przy Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Łodzi

Janina Rzeźniczak urodziła się 24 czerwca 1931 r. , do Pana odeszła 9 marca 2018 r.

Do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników wstąpiła dnia 24 maja 1975 roku.

Od najmłodszych lat była zaangażowana w życie Kościoła. Przez wiele lat ofiarnie dbała o porządek w naszym kościele parafialnym. Zawsze chętnie angażowała się w różne akcje podejmowane w parafii. W pracowni Matusi Małgorzaty szyła szaty liturgiczne, haftowała, prasowała, prała, naprawiała odzież dla kapłanów.

Czynnie angażowała się w pomoc misjom. Organizowała zbiórki surowców wtórnych, aby zdobyć fundusze na potrzeby misji świętych. Korespondowała z misjonarzami. Uczestniczyła w codziennych Mszach Św. i nabożeństwach modlitewnych. Należała do Żywego Różańca, Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do ostatnich dni była czynnym członkiem Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników . Systematycznie przychodziła na nasze comiesięczne spotkania formacyjne, nawet wtedy gdy już brakowało jej sił i chodziła z pomocą laski.

Zatroskana o losy Ojczyzny i Rodzin. Kochająca Dzieło Salezjanów i Kapłanów. Była cicha, pokorna, chętna do pomocy i zawsze uśmiechnięta. W naszej wspólnocie SSW zwracaliśmy się do Niej Pani Janeczko.

A teraz DZIĘKUJEMY i ŻEGNAMY. POKÓJ JEJ DUSZY.

 

Wspólnota Salezjanów Współpracowników

Centrum Lokalnego Łódź- Wodna