Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Łódź - Kopcińskiego

Dnia 17 lutego 2021 w 93 roku życia, odeszła do Pana Salezjanka Współpracownica śp. Stanisława Sankowska z Centrum Lokalnego przy Parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi.
Stanisława Sankowska do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników wstąpiła 25 lat temu i od samego początku aktywnie uczestniczyła w życiu wspólnoty. Brała udział w spotkaniach formacyjnych, dniach skupienia, rekolekcjach i wczasorekolekcjach.
Wierna swojemu salezjańskiemu powołaniu chętnie angażowała się w działalność Oratorium.
Zawsze życzliwa, uśmiechnięta, gotowa pośpieszyć z pomocą każdemu kto tego potrzebował.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 22 lutego br. na łódzkim cmentarzu p.w. św. Wojciecha.
W ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyli Jej przedstawiciele miejscowej Wspólnoty SSW wraz z Delegatem Lokalnym.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……..

Salezjanie Współpracownicy CL przy Parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi

 

Dnia 31 stycznia 2019 r. w uroczystość św. Jana Bosko podczas Mszy św. o godz. 18 w kościele pw. św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi do grona Salezjanów Współpracowników dołączyła Sylwia Toroszewska, absolwentka Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł".

Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech Kułak, delegat Centrum Lokalnego Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

Po Mszy św. odbyła się świąteczna kolacja w gronie salezjanów oraz salezjanów współpracowników.

Sylwia Blady

Dnia 24 maja 2018 roku, w Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w 67 roku życia, odeszła do Pana Salezjanka Współpracownica śp. Teresa Maryniak z Centrum Lokalnego przy Parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi.

Teresa Maryniak do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników wstąpiła w styczniu 1986 roku. Od tej pory brała bardzo aktywny udział w życiu Stowarzyszenia zarówno na szczeblu lokalnym jak i prowincjalnym . Przez kilka kadencji pełniła funkcję Koordynatora Lokalnego a w latach 1999 – 2006

funkcję Koordynatora Prowincjalnego . Wierna swojemu salezjańskiemu powołaniu przez wiele lat służyła dzieciom i młodzieży w Oratorium św. Jana Bosko .

Zawsze życzliwa, uśmiechnięta, gotowa pośpieszyć z pomocą każdemu, kto tego potrzebował .

Terenię, bo tak się do niej zwracaliśmy, pożegnaliśmy 29 maja br. na łódzkim cmentarzu. W ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyli Jej Salezjanie Współpracownicy z Łodzi, Kutna, Płocka, Warszawy i Żyrardowa.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……..

Dnia 24 maja 2018 r. w Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych podczas Mszy św. w Parafii pw. św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi do grona Salezjanów Współpracowników został przyjęty Radosław Kowalczyk. Eucharystii przewodniczył ks. Henryk Bonkowski.

Sylwia Blady