Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Olsztyn

W VI niedzielę wielkanocną 21 maja 2017r. podczas mszy św. odbyła się uroczystość przyjęcia do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników przez złożenie przyrzeczenia aspirantki Romualdy Skorupa. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył oraz homilię wygłosił Delegat Prowincjalny ks. Henryk Bonkowski przy współudziale ks. proboszcza Antoniego Rzymowskiego oraz delegata lokalnego ks. Janusza Niksy. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Elżbieta Gawłowska – Koordynator Prowincjalny, która wręczyła nowej współpracownicy legitymację oraz znaczek wspólnoty. W naszych modlitwach polecaliśmy Bogu sprawę nowych powołań do Rodziny Salezjańskiej oraz prosiliśmy o radość wieczną dla zmarłych.

Po zakończeniu mszy św. cała wspólnota i zaproszeni goście udali się do sali w oratorium na skromny poczęstunek. Była okazja, aby porozmawiać o sprawach bieżących wspólnoty oraz o zbliżającej się Familiadzie. Cieszymy się bardzo, że powiększyła się nasza wspólnota lokalna zważywszy, że ostatnie przyjęcie aspirantów miało miejsce przed trzynastu laty.

 

Alojzy Krebs – Koordynator Lokalny.

W Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia i w roku jubileuszu 140-lecia istnienia Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic, również Centrum Lokalne SSW w Olsztynie obchodzi swoje 30-lecie działalności. Dokładnej daty założenia nikt nie pamięta, ale z posiadanych zapisów wynika, że była to jesień 1986 roku.

W związku z tym,  24 października 2016 roku została odprawiona uroczysta msza św. dziękczynna, poprzedzona nabożeństwem różańcowym. Dziękowaliśmy Bogu za 30 lat istnienia naszej Wspólnoty, polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych współpracowników oraz modliliśmy się o nowe powołania do Rodziny Salezjańskiej.

Na zakończenie mszy św. z racji miesięcznego wspomnienia M.B. Wspomożenia Wiernych, złożyliśmy hołd Matce Bożej. Po mszy św. razem z księżmi spotkaliśmy się przy herbacie i słodkich wiktuałach. Dla upamiętnienia tego jubileuszu wydaliśmy Biuletyn Okolicznościowy, w którym na ile pozwalały zebrane materiały pokazaliśmy, co się w naszej Wspólnocie wydarzyło w ciągu tych 30-stu lat.

Alojzy Krebs