Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Warsztaty dla dzieci w Katowicach

Warsztaty dla dzieci w Katowicach

Salezjanie Współpracownicy z Katowic w ramach Akademii Wolnego Czasu zorganizowali dla dzieci i młodzieży szkolnej parafii Matki Bożej Różańcowej zajęcia i warsztaty w I tygodniu ferii zimowych 2017.
Św Jan Bosko powiedział turyńskim chłopcom ”Miejcie wielkie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny i bądźcie zawsze radośni, bardzo radośni”.
Ta rada stała się naszym mottem i popołudniowe spotkanie rozpoczynaliśmy modlitwą.

Zajęcia i warsztaty każdego dnia odbywały się pod innym hasłem.
Poniedziałek 16.01.: „Ale gips…!” Jak karnawał to zabawa, jak zabawa to radość. Wykonanie i ozdobienie pasmanterią maski karnawałowj z taśmy gipsowej .
Wtorek 17.01.: Rysowanki wymyśl-Anki dla tych, którzy kolorowy świat traktują z radosnym przymrużeniem oka.
Środa 18.01: Warsztaty w podskokach, czyli radosny kurs tańca dyskotekowego. Warsztaty prowadziła Anna Kieltyka z Tychów.
Czwartek 19.01.: Gry i zabawy kreatywne z projektu „Odyseja umysłu” – drużynowe i radosne zmagania na punkty i słodkie nagrody.
Piątek 20.01.: Wycieczka do Aquadromu w Rudzie Śląskiej. Z radością korzystaliśmy z basenów i innych obiektów przez dwie godziny. Największą atrakcją nadal jest „Bąbel” -gumowa ślizgawka na środku basenu, jedyna taka w naszym kraju.

Z radością dziękujemy wszystkim za wszystko a w sposób szczególny Wspólnotom Salezjańskim z Woźniakowa i Kielc za pomoc w pozyskiwaniu funduszy na ten cel.

Tekst : Gabriela Wawrzynek
Foto: Grażyna Lelątko