Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej 2021

Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej 2021

 

(ANS – Rzym) – Od piątku, 15 stycznia, do niedzieli, 17 stycznia, będą się odbywać, w formie online, Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej. Na chwilę obecną jest ponad 5 tys. zapisów, co dotyczy 12 ośrodków koordynacji regionalnej – językowych.
Dni te będą przebiegać zgodnie ze specyficznym programem, a w piątek, 15 stycznia, i sobotę, 16 stycznia, w dwóch różnych blokach: wspólnym, w streamingu, o zasięgu światowym, od godz. 13.00 do 15.30 czasu włoskiego oraz – regionalnym, który będą prowadzić poszczególne regionalne ośrodki koordynacyjne w różnym czasie, zależnie od stref czasowych.

Wszystko rozpocznie program wspólny w piątek 15 stycznia, który będzie trwać od godz. 13.00 do 15.30, a na który złożą się: sesja otwarcia, modlitwa i prezentacja Wiązanki 2021 ze strony Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime. A poza tym głos zabierze bp Derio Olivero, biskup Pinerolo. Ta pierwsza część będzie bezpośrednio transmitowana na stronie Facebook ANS i ANSChannel.

W sobotę 16 stycznia będą się odbywać obrady wspólne na tych samych kanałach, które zostały wskazane powyżej, a transmisja bezpośrednia rozpocznie się o godz. 13.00 “Głosem Grup Rodziny Salezjańskiej na świecie”.

Równolegle do wspólnych obrad będą się odbywać, z podziałem na różne grupy językowe, prace, które będą prowadzić różne ośrodki koordynacyjne. Gdy chodzi o grupę języka włoskiego, ta rozpocznie swoje obrady w piątek, 15 stycznia, o godz. 17.30; o godz. 16.00 uczynią to grupy języków francuskiego i angielskiego, a grupa języka hiszpańskiego – godz. 18.00, zaś grupa języka portugalskiego – w sobotę o godz. 9.00. 

Natomiast program niedzielny będzie dla wszystich taki sam; Mszy św. na zakończenie spotkania będzie przewodniczyć Przełożony Generalny o godz. 12.30.  

“Po raz pierwszy to spotkanie zostało zorganizowane w ten sposób” – wyjaśnia delegat Przełożonego Generalnego ds. Rodziny Salezjańskiej, ks. Joan Lluís Playà. “Gdy chodzi o stronę organizacyjną, istotne jest tutaj wsparcie techniczne ze strony ANS i IME, ale również wielką pomoc okazali wolontariusze różnych grup Rodziny Salezjańskiej” – dodał.