Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
oficjalna inauguracja “Bollettino Salesiano OnLine” (BSOL)

oficjalna inauguracja “Bollettino Salesiano OnLine” (BSOL)

31 stycznia, w uroczystość św. Jana Bosko, został oficjalnie zainaugurowany “Salesian Bulletin OnLine”, dostępny dla każdego pod adresem www.donbosco.press.

Jest to propozycja adresowana do członków Rodziny Salezjańskiej, dobroczyńców, współpracowników i wszystkich ludzi dobrej woli.

Pragnie ona ukazać dobro, które dokonuje się na polu opieki nad dziećmi i młodzieżą, a jednocześnie chce podtrzymywać więź między członkami Rodziny Salezjańskiej. Chce pokazać działania, które wydały owoce i mogą służyć za przykład, a także chce przybliżyć żywe świadectwa charyzmatu salezjańskiego i zaprosić innych do podobnych działań.

Poruszane tematy będą oscylowały wokół Księdza Bosko, jego charyzmatu wczoraj i dziś, dzieł salezjańskich dawnych i nowych, historii Księdza Bosko i Zgromadzenia Salezjańskiego, przesłań Przełożonego Generalnego, następcy Księdza Bosko, misji, Rodziny Salezjańskiej, kultu Maryi Wspomożycielki, świętości salezjańskiej, znaczących postaci salezjańskich wszystkich czasów i miejsc, wychowania i świata młodzieży, życia duchowego, dobrej książki, aktualnych spraw religijnych i katolickich.

Ma na celu rozpowszechnianie salezjańskich odkryć historycznych, udanych inicjatyw salezjańskich oraz innych faktów i osób z całego świata.

“Licząc na spełnienie wszystkich tych zamiarów i na współpracę z całym światem salezjańskim, powierzamy tę nową inicjatywę opiece św. Jana Bosko w dniu jego ‘narodzin dla nieba’ oraz - patrona Zgromadzenia i prasy, św. Franciszka Salezego” - stwierdza ks. Andrei Munteanu, dyrektor BSOL.

A na koniec dodaje: “Życzymy dobrej i owocnej lektury tych proponowanych przez nas stron”.

Źródło ANS