Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Rekolekcje przygotowujące do święceń biskupich Przełożonego Generalnego, kard. Ángela Fernándeza Artime

Rekolekcje przygotowujące do święceń biskupich Przełożonego Generalnego, kard. Ángela Fernándeza Artime

Od piątku 12 kwietnia do poniedziałku 15 kwietnia kardynał Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny Zgromadzenia Salezjańskiego, będzie przebywał na rekolekcjach w klasztorze sióstr klarysek “Santa Chiara” w Watykanie. Biskup Giordano Piccinotti, przewodniczący Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej (APSA), który zostanie konsekrowany na biskupa wraz z Przełożonym Generalnym w dniu 20 kwietnia 2024 r., również odbywa podobne rekolekcje.

W rozmowie z przedstawicielem redakcji ANS dziesiąty następca Księdza Bosko tak mówił o tych rekolekcjach: “Dla mnie te dni to czas ciszy i łaski, w którym będę mógł głębiej i intensywniej spotkać się z Bogiem. Chcę wykorzystać nadchodzące dni modlitwy i refleksji, aby godnie przygotować się do przyjęcia łaski święceń biskupich i zastanowić się nad moją przyszłą misją. Jestem przekonany, że będą to dla mnie dni o wielkiej wartości i znaczeniu”.

W tych dniach nadal napływają telegramy zapewniające o duchowym wsparciu i modlitwie całego Zgromadzenia i Rodziny Salezjańskiej, które zostały skierowane do Przełożonego Generalnego, a także do biskupa Piccinottiego w związku z ich święceniami biskupimi.

Dalsze szczegóły dotyczące Mszy św. święceń biskupich w dniu 20 kwietnia 2024 r., a także pierwszej Mszy św. biskupiej, którą kardynał Fernández Artime i biskup Piccinotti odprawią następnego dnia, zostaną podane w najbliższych dniach za pośrednictwem Salezjańskiej Agencji Informacyjnej.

Źródło ANS