Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Wojna i dramat uchodźców: list Przełożonego Generalnego o wojnie w Ukrainie

Wojna i dramat uchodźców: list Przełożonego Generalnego o wojnie w Ukrainie

(ANS – Rzym) – “W tych dniach niewątpliwie cierpimy z powodu bólu tysięcy osób. Wiele obrazów cierpienia i śmierci obiegło świat”. Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime pisze w swoim kolejnym liście – który kieruje do Salezjanów i całej Rodziny Salezjańskiej – o bólu, jakiego doświadczamy wszyscy w obliczu wojny, która od tygodni dręczy Ukrainę.

Wobec tak wielkiego cierpienia solidarność ze strony Salezjanów nie słabnie i w tym swoim kolejnym liście Przełożony Generalny silnie oświadcza: “jesteśmy z wami i jesteśmy gotowi zaspokoić wszelkie potrzeby”. Tę samą myśl podzielają również, jak zaznacza następca Księdza Bosko, siostra Chiara Cazzuola, Przełożona Generalna Córek Maryi Wspomożycielki, a także Antonio Boccia, światowy koordynator ds. Salezjanów Współpracowników. W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy zjednoczeni i każdy robi to, co do niego należy.

Dlatego też Przełożony Generalny w tym głębokim i intymnym liście dziękuje krajom, które z miłością i poczuciem braterstwa przyjmują uchodźców, goszcząc ich nawet w swoich domach, pracując z wielkim zaangażowaniem i oddaniem dla dobra tych, którzy cierpią z powodu skutków tej wojny.

Na końcu swojego listu Przełożony Generalny wymienia instytucje, dzieła, domy salezjańskie, które pomagają ludności ukraińskiej, zbierając fundusze, dostarczając artykuły pierwszej potrzeby i pomagając w różny inny sposób.

Przełożony Generalny kończy swoje przesłanie, dziękując wszystkim członkom Rodziny Salezjańskiej, którzy pracują w tej nadzwyczajnej sytuacji.