Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Śp. Helena Ryszarda Gicewicz - wspomnienie

Śp. Helena Ryszarda Gicewicz - wspomnienie

Dnia 24.12.2021roku, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w wieku 92 lat odeszła do Pana śp. Pani Ryszarda Gicewicz Salezjanka Współpracownica z Centrum Lokalnego przy  Bazylice (Sanktuarium) Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie. Śp. Pani Rysia Gicewicz po odbyciu 2 - letniego przygotowania, dnia 31.01.2004 roku wstąpiła do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

Była bardzo aktywnym i ofiarnym współpracownikiem. Regularnie uczestniczyła w spotkaniach formacyjnych wspólnoty, w dniach skupienia i innych uroczystościach. W ramach swoich możliwości zdrowotnych angażowała się fizycznie w pracę naszego Oratorium, wspierała je również modlitwą. W ostatnich latach z uwagi na problemy zdrowotne, problemy z poruszaniem się oraz inne choroby nie mogła aktywnie uczestniczyć w życiu wspólnotowym i parafialnym ale do końca zatroskana była o naszą Bazylikę którą od dziecka bardzo kochała.

Pani Ryszarda Gicewicz była kobietą o niezwykłej kulturze osobistej, miała wspaniały głos i przez wiele lat śpiewała w parafialnym Chórze Lira, należała też do Koła Różańca Świętego.

Była osobą otwartą i z nieukrywaną radością zawsze wysłuchiwała co dzieje się na terenie Parafii, była mocno, duchowo związana z Bazyliką Najświętszego Serca Jezusowego, Kapłanami – Salezjanami i siostrami zakonnymi pracującymi w naszej Świątyni.

Pani Rysia była prawdziwą patriotką, całym sercem kochała naszą Ojczyznę - Polskę ale też była patriotką lokalną, kochała Warszawę - swoje miasto w którym się urodziła oraz Pragę gdzie spędziła większość swego życia.

Żegnając zmarłą, pokornie prosimy Matkę Bożą Wspomożycielkę Wiernych i św. Jana Bosko by byli Jej orędownikami w niebie u Boga Wszechmogącego.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 12.01.2022 roku na cmentarzu bródnowskim. 

Droga Pani Rysiu… odpoczywaj w pokoju.

Salezjanie Współpracownicy z Centrum Lokalnego Warszawa - Bazylika